Lokality

Ostrov Brač se nachází v Jaderském moři poblíž města Split. Je to třetí největší ostrov v Jaderském moři. Na ostrově je výrazně středomořské klima s vysokým počtem hodin slunečního svitu. Nachází se zde krásné pláže s drobnými oblázky a pískem s čistou vodou, a také jedna nejvyhledávanějších pláží v Chorvatsku Zlatni rat (Zlatý mys) na Bolu. Nejvyšším místem na ostrově je Vidova hora (780 m). Hlavním městem ostrova je Supetar. Trajekt Supertar – Split zajišťuje spojení ostrova Brač s pevninou. Na ostrově je i letiště, které je využívané jen v turistické sezoně. Ostrov Brač se pyšní mnoha historickými památkami. Z období 9. až 12. století se zachovalo jedenáct starobylých kostelíků. Nejzajímavější je skalní klášter Blaca a Dračí jeskyně na jižním pobřeží. Mezi oblíbené sporty na ostrově patří tenis, cykloturistika, jachtaření, potápění, windsurfing a rybaření. Krásné pláže, hojnost a pestrost středomořského rostlinstva a historické památky, spolu s kvalitním ubytováním, nabízí vynikající podmínky pro báječnou letní dovolenou u moře, od června až do konce září. 

     

Ostrov Brač - MIRCA


Mirca je malebná vesnička na severním pobřeží z roku 1579. Nachází se 3 km od hlavního města Supetar. Vyznačuje se charakteristickou venkovskou a klidnou atmosférou, tradičně se zde pěstuje ovoce a vinná réva. Překrásné pláže se stínem borovic nabízejí pravou středomořskou atmosféru a jsou jen 40 metrů od apartmánů. Klid vesnice, krásná příroda i blízkost Supetaru, hlavního přístavu ostrova Brač, činí Mircu vynikajícím místem nejen pro rodinnou dovolenou ale i pro ty, kteří chtějí pocítit autentickou atmosféru života na tomto dalmatském ostrově. 

Více informací o Ostrov Brač - MIRCA

Poloostrov PELJEŠAC


Pelješac je 65 km dlouhý poloostrov v jižní Dalmácii v Chorvatsku, druhý největší v zemi. Pelješac vyniká výbornými červenými víny, krásnou přírodou, bohatou vegetací, malebnými městečky a zátokami s krásnými plážemi. K nejoblíbenějším letoviskům patří Orebić, Trpanj, Viganj, Kučište a Žuljana.

Více informací o Poloostrov PELJEŠAC

Špalnělsko - Torrevieja


Torrevieja se nachází na jihovýchodě Španělska na Costa Blanca. Je to přímořské letovisko v provincii Alicante ve Valencii. V současné době je městečko turistickým letoviskem, které nabízí celoročně vhodné podmínky pro dovolenou u moře. V minulosti se město proslavilo těžbou soli a i v současnost navštěvují turisté Torrevieju kvůli solnému jezeru Las Salinas de Torrevieja. 15 km od Torreviejase nachází jezero Embalse de la Pedrera rozloze 1400 hektarů s tyrkysovou vodou. Pro milovníky rybaření je to ráj na zemi. Můžete zde chytit obrovské sumce, parmy, kapry, pstruhy, štiky a okouny. Torrevieja a okolí je také protkané širokou sítí cyklostezek. 

Více informací o Špalnělsko - Torrevieja