Špalnělsko - Torrevieja

Apartmán Gabriela

Apartmán Gabriela se nachází 300 m od nejkrásnější pláže v Torrevieja, Playa de los Locos. Apartmán je klimatizovaný, je v klidné části, v lokalitě Los Frutales s výhledem na palmový háj.

 • dvě ložnice
 • koupelna 
 • kuchyň spojená s obývacím pokojem
 • slunná terasa s výhledem na moře

Cena za apartmán a noc: 110 euro, minimální délka pobytu 3 noci
Cena za apartmán a týden: 650 euro (max. kapacita 4 osoby)
Poplatek za závěrečný úklid je 70 euro, kauce 200 euro. 
V ceně je zahrnutá elektřina, voda a ložní prádlo. 

 

Dům Madamme

Dům o rozloze 126m2, pro 8 osob, s bazénem, jen 150 m od moře. Dům je klimatizovaný, má samostatný vchod. Bazén je rozdělen na část pro dospělé a část pro děti. 

 • obývací pokoj s kuchyní a terasou v přízemí domu
 • dvoulůžkový pokoj v přízemí domu
 • 2x dvoulůžkový pokoj s vlastními balkony v 1. patře s výhledem na moře
 • toaleta v přízemí
 • koupelna s vanou v 1.patře
 • solární terasa ve 2.patře

Cena za apartmán a noc: 190 euro, minimální délka pobytu 3 noci
Cena za apartmán a týden: 1200 euro (max. kapacita 8 osob)
Poplatek za závěrečný úklid je 90 euro, kauce 300 euro. 
V ceně je zahrnutá elektřina, voda a ložní prádlo. 

Dnešnímu městu dala své jméno starobylá strážní věž, která byla na pobřeží vystavěna jako pozorovatelna upozorňující na případné pirátské nájezdy (Torre Vieja je španělsky Stará věž). Impuls pro rozvoj zdejší osady přišel  v roce 1803, kdy španělský král přikázal přesunout do Torrevieji těžiště těžby soli. Turisté mohou navštívit místní solný důl nebo muzeum soli.

Pár kilometrů za městem leží přírodní park Las Mata, který je tvořen spojením dvou slaných lagun. Tato jedinečná přírodní rezervace je domovem pro plameňáky, čápy, kachny a spoustu jiných zvířat milujících sůl.

Výskyt solných jezer v kombinaci se slaným vzduchem z pobřeží vytváří specifické podnebí, které blahodárně působí na zdraví. Má totiž díky svým rozsáhlým solným jezerům ovzduší s vysokým obsahem jódu, které je léčivé a jedno z nejzdravějších v Evropě. Světová zdravotnická organizace (WHO) označuje tuto oblast jako léčebnou. Torrevieja je proto častým cílem návštěv osob s chronickým kašlem a pacienty s astmatem nebo revmatismem.

 

Po celé Torrevieja a jejím okolí je velká síť cyklostezek.

Kolo nebo elektrické kolo si můžete půjčit v přístavu. v

Více infomací naleznete na https://www.biketourstorrevieja.com/

 

Hlavním lákadlem města Torrevieja jsou bezesporu písečné pláže, které se táhnou v délce 20 km. Pláže se postupně svažují do moře, proto jsou vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi. V nabídce jsou rovněž nejrůznější vodní sporty jako paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích.

Velkou raritou jsou místní jezera. 

Výskyt solných jezer v kombinaci se slaným vzduchem z pobřeží vytváří specifické podnebí, které blahodárně působí na zdraví. Má totiž díky svým rozsáhlým solným jezerům ovzduší s vysokým obsahem jódu, které je léčivé a jedno z nejzdravějších v Evropě. Světová zdravotnická organizace (WHO) označuje tuto oblast jako léčebnou. Torrevieja je proto častým cílem návštěv osob s chronickým kašlem a pacienty s astmatem nebo revmatismem.

Lo Pagan- Bahenní jezero

Lo Pagan se nachází 20 km jižně od města Torrevieja. Tato oblast má unikátní mikroklima, díky velkému podílu soli v jezeře a byla díku tomu označena za nejzdravější oblast na světe. Lo Pagan je turistickou oblíbenou destinací, jelikož se zde nachází přírodní bahenní koupele v jezeře Man Menor. Po aplikaci bahna na tělo, necháte bahno na pokožce uschnout a poté jej v jezeře umyjete. Díky kombinaci minerálů (vápník, sůl, hořčík a jód), které jezero obsahuje, je vaše pokožka po této proceduře hebká a jemná. Kolem jezera se nachází 6 km promenáda a je zde několik dřevěných vstupů do vody. Procházkou po promenádě můžete narazit na několik plameňáků, kteří si zde užívají také bahenní koupele. Vstup k jezeru je zdarma. Doporučujeme si vzít s sebou kyblíček na bahno a nějakou houbičku na umytí bahna z těla.

  

Playa de Los Locos - 500 metrů do domu

Písečná 1km dlouhá pláž s pozvolným vstupem do moře. Tato pláž je vhodná pro děti, jelikož je zde utvořena kamenitá bariéra, což z ní dělá vodní hřiště. Obzvlášť lákavá je tyrkysová třpytící se voda. Kolem pláže vede dlouhá promenáda, která vede až na další pláž Playa del Cura.

Cala de la Higuera – 150 metrů od domu

Menší zátoka s oblázkovo-písečnou plážičkou, vhodné ke koupání, šnorchlování a plavání. Pozvolný vstup do moře.

Playa del Cura - 1,5 km od domu

5 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Tato pláž je nejdelší pláž v Torrevieja. Díky své délce a šířce není zde v sezóně tak přetížena turisty, tak jak na jiných plážích. Kolem celé pláže la Mata vede krásná promenáda s okolními bary, restauracemi se španělskou kuchyní.

La Mata - 2 km od domu

350m dlouhá pláž také nacházející se kousek od centra Torrevieji. Díky své centrální poloze a klidné vodě je hodně turistiky navštěvována hlavně seniory a rodiny s dětmi. Na Playa del Cura je krásný západ španělského slunce, na který se můžete dívat s láhví vína z jedné z dřevěných laviček.

Mezi nejoblíbenější patří výlet lodí na oblíbený ostrov Tabarca

Ostrov Tabarca se nachází severně od města Torrevieja, naproti města Santa Pola. Na tento ostrov vyplouvá výletní loď z přístavu v Torrevieja každý den v 11 hodin a návrat zpět je v 7 hodin odpoledne. Plavba lodí z Torrevieji na Tabarcu trvá 40 min. Jízdenka na tento výlet jde koupit přímo v přímo v přístavu za 24 Euro dospělý, děti od 3-10 let 17 Euro, děti do 2 let zdarma. Ostrov dosahuje délky 1800 m a šířky 450 m. Trvale zde žije cca 60 obyvatel, proto je nejmenším obydleným ostrovem Španělska. Procházkou po tomto ostrově na vás udělají dojem uličky a domečky ve španělském stylu, krásné výhledy na zátoky, kostel svatého Petra a Pavla, hrad se španělskou vlajkou a maják. Ovšem nesmíme zapomenout na pláže s tyrkysovou průzračnou vodou jako v karibiku. Na tento výlet doporučujeme si vzít potápěčské brýle s sebou, jelikož se zde nachází pestrá podmořská fauna, kde naleznete několik mořských rybiček, hvězdice a mořské želvy. Ostrov nabízí řadu barů a specializovaných restaurací na plody moře. 

https://torrevieja.com/en/boat-trip-to-the-island-of-tabarca/

Dalším výletním cílem zejména pro rodiny s dětmi je Aquapark Aquopolisna severním okraji města

Na ploše zhruba 4 hektarů najdete spoustu rozmanitých lákadel. Na zájemce o pořádnou porci adrenalinu čekají obří klouzačka Kamikaze a tobogán Speed. Malé děti naopak uvítají velký Mini park plný skluzavek a vodotrysků. Pro všechny milovníky vodních hrátek jsou určeny líná řeka Amazonia, umělé vlnobití, tobogány Black Hole a Rapids, paralelní klouzačky Speed Race, zážitkové bazény Blue Lagoon a Polinesia, jacuzzi či romantická Cascada. Nechybí lekce aquagymnastiky, minigolf, několik restaurací, obchůdky a parkoviště. Cena vstupenky je od 20ti euro na den. 

Kostel v centru města - Iglesia de La Inmaculada Concepcion

Věř Torre de Moro

Věž Moro se nachází na pobřeží směrem k La Matě, kde je krásný výhled na moře. Věž byla postavena v roce 1312 a sloužila jako strážní věž na mysu Cervera. Vedle věže byla nalezena malá skupina vojáků, která vedle funkce pobřežního dohledu svěřovala obrannou funkci. Věž La Mata opět stoupá na starodávných pozůstatcích v 16. století, kdy ji přestavěl vojenský inženýr Juan Bautista Antonelli. Od této doby se předpokládá výstavba věže Moro, která hraje roli spojovací strážní věže mezi Torre-vieja a věží La Mata v rámci sítě věží vytvořených k zabránění útoku berberských pirátů

Molino del Agua Park

Tento park je chráněnou krajinou oblastí o rozloze 17 hektarů. Úžasná krajina s největším a nejlépe zachovaným dunovým systém. Právě borovice udržují duny a tvoří tak vegetaci. Uvnitř parku vede mnoho tras uprostřed dun a borovic. Název Molino del Agua Park si zíkal díky existenci starého vodního mlýna. Kromě dunového systému Vás může v parku zaujmout vodopád s kaskádovitými jezírky.

Rojales

V tradičním městečku Rojales se nachází několik jeskyní které byly vyhloubeny v hoře v 18. století lidmi, kteří zde bydleli a pracovali v zemědělství až do začátku 20.století. Nyní tyto unikátní jeskyňky fungují jako workshopy, kde se můžete podívat na rukodělnou výrobu z kůže, keramiky, malířství a můžete si od těchto umělců a řemeslníků koupit originální kousky.

Park Reina Sofía

Přírodní park Reina Sofia se nachází v přímořském městě Guardamar del Segura. Borovicový háj je uhnizděný v centru města, těsně sousedící s 11 km nedotčenou bílou písečnou pláží, která patří jedna k nejoblíbenějším. Kopcovitý veřejný park poskytuje oázu, kterou po celý rok obývají různé druhy ptáků. Parkem se proplétá síť vodních cest a jezer.

Další oblíbené výletní cíle v okolí Torrevieja: 

 • karneval Torrevieja s tradičním karnevalovým průvodem
 • návštěva ponorky Delfin v přístavu Torrevieja
 • golfová hřiště
 • nákupní centra Zenia Boulevardnebo Centro Comercial Habaneras
 • restaurace, které jsou poměrně levné, lákají k ochutnávce španělských specialit
 • plážové bary, diskotéky a noční kluby

Podívejte se na video

 

Torrevijea se nachází 40 minut od letiště v Alicante, kde je možnost půjčení auta, zajištění dopravy z letiště (po telefonické domluvě) či pravidelná autobusová linka: https://torrevieja.com/en/torrevieja-alicante-airport-bus-timetable/

Přímé lety do Alicante létají pravidělně z Vídně a Pardubic, let trvá necelé 3 hodiny. Transfer z letiště zajistíme. 

Torrevieja leží na prosluněném pobřeží Costa Blanca, a i když je poměrně hustě zalidněno zachovalo si svou jedinečnou atmosféru a starodávný půvab. Oblast Costa Blanca je klimaticky stabilní, střídá se pouze jaro a léto a velmi málo tady prší. Za rok zde můžete zažít až 300 slunečních dní, výhodou jsou jen mírné výkyvy teploty s průměrnou roční teplotou kolem 19 stupňů. Léta jsou zde teplá, ne však příliš horká – nejvyšší teploty jsou v srpnu, kdy nejsou výjimky ani hodnoty okolo 35°C. Zimy jsou. Vánoce tu mají své nezapomenutelné prosluněné kouzlo. Costa Blanca je proto ideální celoroční destinace s možností koupání ve Středozemním moři od dubna až do října. Průměrná teplota moře je v letních měsících okolo 25°C.

V Torrevieje a okolí se nachází hned několik trhů. Velmi doporučujeme je navštívit, nakoupíte zde čerstvou zeleninu, ovoce, sýry, španělské šunky, olivy, bylinky, koření i suvenýry

 • La Mata Mercadillo Market place– pouze ve středu
 • Mercat de Torrevieja – pouze v pátek
 • Mercadillo de Guardamar- nedělní trhy, asi největší ze všech. Nachází se uprostřed citrónového a pomerančového sadu

 

Ceny potravin rozhodně nejsou vyšší než v České republice. Španělský sýr curado 1/4 za 2,5 Euro, prosciutto 250g za 4 Euro, jogurty za 0,5 Euro, těstoviny okolo 1 Eura, celé kuře za 4 Eura, bio kuře kukuřičné za 7 Euro, španělské kvalitní víno od 2 Euro, pivo 0,33l za 0,4 Euro. Ovoce a zelenina se vyplatí kupovat čerstvá na místních trzích, kde najdete např.: papriky 2kg za 1 euro, rajčata 1kg za 1 Eura, meloun za 1 euro, okurky 1 kg za 0,8 Euro, ananas za 2,5 Euro, avokádo za 2 Eura, několik druhů oliv vanička za 2 Eura atd. 

Polední menu v restauraci se podává od 14:00 do 16:00 hodin. Menu se skládá z předkrmu, hlavního chodu a dezertu. Cena menu se pohybuje od 7 – 14 euro. Pivo v restauraci stojí zpravidla 3 Eura, sklenička vína 1,5 Eura.

Zenia Boulevard

Ten kdo miluje nakupování, módu, obchody s dobrůtky či kavárny si přijde na své. V tomto nákupním centru pod širým nebem najdete opravdu vše, navíc se zde pořádají i různé akce pro děti. Lidé do toho centra cestují i z jiných měst, jelikož je vyhlášené širokou nabídkou služeb a obchodů. Jsou zde obchody světoznámých značek, např. Jack n Jones, Benneton, Swarowski, Levis, Mango, Calzedonia, CaA, Vans, Zar, Guess, Pepe Jeans, Pandora a potravinový obchod Mercadona. 

www.zeniaboulevard.es